Pasaulio Žemaičių mišrių dvejetų teniso turnyras

Pagal Žemaitijos gaublį

Gaublys

Pirmąjį rugpjūčio savaitgalį (2016 08 6 – 7) Telšių teniso kortuose sužaistas Pasaulio žemaičių mišrių dvejetų teniso turnyras. Jeigu pasaulį įsivaizduosime taip, kaip jį vaizduoja Turgaus aikštę Telšiuose puošiantis Žemaitijos gaublys, tai viskas gerai. Turnyre žaidė trisdešimt du dvejetai žemaičių tenisininkų, atvykę iš įvairių pakampių ir užkampių bei tikrų Žemaitijos miestų. Sakykim iš Dzūkijos – Druskininkuose, pasirodo irgi yra žemaičių. Vilniuje anų apskritai dideliai daug. Net Utenoje atsirado žemaitė nuo Viekšnalių. Aišku ir Žemaitijos miestas Kaunas atsiuntė savo šauniausius tenisininkus, Buvo pora svečių net iš tokių pasaulio užkampių kaip  JAV  ir Norvegija. Buvo žemaičių iš tolimojo  Skuodo, kiek artesnių Gargždų, Šilutės, Klaipėdos, Kėdainių. Na ir pačių telšiškių. Šiaip jau kasmet Telšių teniso kortų direktorius Sigitas Motuzas organizuoja respublikinį mišrių dvejetų teniso turnyrą. Jame iki šiol galėjo dalyvauti ne tik žemaičiai. Šiemet, kadangi Telšiai – Žemaitijos sostinė paskelbti dar ir Lietuvos kultūros sostine, tai ir turnyras pasipuošė žemaitiškumo akcentu. Taigi surengtas pirmasis pasaulio žemaičių turnyras.

Nugalėtojai

Žaidžiama buvo trisdešimt dviejų dalyvių lentelėje. Nugalėjo Rūta Kaikarienė, aktyvi Klaipėdos tenisininkė, pastovi mišrių dvejetų turnyrų čempionė, sugebanti pasirinkti partnerius. Ne vienus metus ji  žaidžia su telšiškiu Liudu Varneliu. Jie lemiamame susitikime rezultatu 7 : 5, 6 : 1 įveikė telšiškio Rimanto Antušo ir kauniškės Onutės Blažauskaitės dvejetą. Dėl trečios vietos susirungė telšiškių Ritos Goštautienės ir Sigito Motuzo dvejetas su svečiais iš Gargždų Genovaite (mama) ir Dainiumi ( sūnus) Sinskais. Nugalėjo gargždiškiai rezultatu 7 : 5, 6 : 2. Sigitas ir Rita taip pat neliko be prizų – pagal turnyro nuostatus buvo apdovanoti užėmę pirmąsias penkias vietas. Beje, penktosios vietos prizu džiaugėsi  telšiškių Vidos Antanavičienės ir Žilvino Baltmiškio dvejetas.

Taip pat taurėmis su Žemaitijos simbolika buvo apdovanoti devintą vietą užėmę Audronė Latuškevičiūtė (Klaipėda) ir Rimantas Kupstys (Telšiai), septynioliktąją vietą ( trisdešimt dviejų dalyvių lentelėje už ją teikiamas paguodos prizas) užėmę Vilma ir Dalius Drungos iš Utenos, antrąją paguodą teikiamą už dvidešimt penktąją vietą pelnė telšiškiai Sandra Činskienė ir Pranas Dunauskis. Specialiais prizais „Impulso“ klubo prezidentas Edvardas Laurinavičius apdovanojo garbiausiąją turnyro porą – aštuoniasdešimtmetį Stasį Alimą ir jo partnerę Daivą Butėnienę. „Žaliausia“ (jauniausia) turnyre dalyvavusi pora buvo telšiškiai Laura ir Julius Kiršiai, jiems irgi įteiktos dovanos.

Kultūra

Turnyro atidarymo metu grojo žemaičių vaikų folkloro ansamblis „Čiučiuruks“, susirinkusius pasveikino Telšių rajono savivaldybės administratorius Saulius Urbonas, Telšių teniso klubo „Impulsas“ prezidentas Edvardas Laurinavičius, žodį tarė ir Telšių teniso kortų direktorius, turnyro organizatorius Sigitas Motuzas. Kūno kultūra – vienas iš septynių menų, kurie propaguojami Telšiuose šiemet, jiems tapus Lietuvos kultūros sostine. O jeigu ši kultūra dar ir su žemaitišku charakteriu – tai jau iš tikro puiku.

Turnyrui gerokai trukdė lietus, tad dalį susitikimų teko žaisti salėse, tarp jų ir finalinius. Dalyviams buvo surengta vakaronė prieplaukoje įsikūrusioje kavinėje, ten Žemaitijos sostinės svečius linksmino žemaitiškas ansamblis „Spėgins“,  naktį jiems buvo surengta ekskursija po Žemaitijos sostinę, kuri tikrai buvo įdomi ir padarė puikų įspūdį. Daugelis sakė, kad žaisti mūsų mieste įdomu ne tik dėl paties žaidimo, bet ir dėl galimybės bendrauti bei pažinti pasaulio centrą  - Žemaitijos sostinę. Turnyro organizatorių S.Motuzą pasveikino , padėkojo ir jam dovaną įteikė vienas iš Lietuvos kultūros sostinės ambasadorių LR seimo narys Vydas Gedvilas.